Wednesday, April 29, 2015

Emilia & Robert / ślub w Konsulacie RP w Barcelonie

Sorry all! This blog entry will be in Polish as it explains how the civil ceremony at Polish Embassy is held. Google Translate or just simply scroll down to photos please:)

Emilia i Robert pobrali się w Konsulacie RP w Barcelonie, w lutym tego roku. Emilia (rodowita Gdańszczanka) i Robert (facet z gór:))) wymienili obrączki w przytulnej salce naszego wspaniałego Konsulatu świadkowani przez najbliższych przyjaciół i rodzinę.

Do ślubu cywilnego w Barcelonie wymagani są dwaj świadkowie z obywatelstwem polskim. Wiele par przyjeżdża, tak jak Emilia i Robert, z najbliższymi. Wiele par szuka świadków już tu na miejscu, czesto za pomocą naszej lokalnej Polonii http://poloniabarcelona.pl/
Sam proces nie jest skomplikowany a kontakt z Konsulatem jest bardzo sympatyczny:) Para proszona jest o zjawienie się w Konsulacie kwadrans przed ceremonią, dla załatwienia formalności i opłaty.
Sama ceremonia trwa dośc krótko, chociaż Konsul wynagradza to swoja osobowością, super sympatycznym podejściem do nowożenców i częstymi żartami. Atmosfera jest bardzo serdeczna, nowa salka bardzo przytulna i ładnie udekorowana.
Juz po 10 minutach, oficjalnie i w świetle prawa, para byla małżenstwem :)) Emila i Robert wydali się nawet trochę zaskoczeni ze " oh! tak szybko to wszystko poszło! " :))

Po ceremonii zrobiliśmy jeszcze parę fotek przed Konsulatem, wsiedliśmy to taksówki i pojechaliśmy do samego centrum Barcelony na sesję zdjeciową:))) Sesja poprzedzona została uroczystymi toastami G&T :), porcją kalamarów i bravas w lokalnej knajpce przy Plaza de Cathedral. Sesja zdjęciowa trwała trochę ponad godzinę, zwiedziliśmy okolice Katedry Barcelońskiej i zakończyliśmy na Placa Jaume. Mam nadzieję ze zdjęcia bedą się Wam podobały i dla Was, Emilio i Robercie, bedą na zawsze, fajna pamiatką:))) Congratulations Emilia & Robert !!!


slub barcelona, wesele barcelona, slub cywilny barcelona, polski fotograf w barcelonie, slub w konsulacie w barcelonie, konsulat rp w barcelonie, zdjecia slubne barcelona, ślub w barcelonieNo comments:

Post a Comment